TITULINIS FORUMAS MŽ TAISYKLĖS RAAD TELEFONAI STRAIPSNIAI FOTO GALERIJA VIDEO GALERIJA PADĖKOS TRANSLATE
2024/03/28/ 12:38:17   
Navigacija
Klubo rekvizitai
Siuntimai
Web nuorodos
Duk
Paieška
Kontaktai
Žiniasklaidai
Reklama
Tinklapio administratoriai
Forumo temos
Naujausios temos
Nuo ko pradėti
Kur medzioti galima?
Matomumas ežeruose
Medžioklė Norvegijoje
Nesąmonės, bet juokinga!


Karščiausios temos
Kas čia brakonieriai?[2535]
Medžioklė Norvegijoje[2352]
Hidrokostiumai (ben...[2324]
Projektas įžuvink e...[1625]
Grįžau iš medžioklė...[1337]

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 3
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 1,676
Neaktyvūs nariai: 2
Naujausias narys: Beaver
Paskutiniai straipsniai
Kaip saugiai ir efek...
Šamas žiemą ir vasarą
Karpių medžioklė
"TAI YRA" vandens sk...
Palaukiminė meždioklė
Populiariausi straipsniai
Stacionari rūkykla
Povandeninė žūklė – ...
Gaminam rūkyklą
Povandeninė medžiokl...
Retos ir nykstančios...
Klubo rėmėjai
Profilis facebook'e
Reklama
Paskutiniai Komentarai
GintarasGVE
Gal kas radote galimybių užsiimti povandenine medžiokle vakarų lietuvos dalyje?
Žiūrėti

GintarasGVE
12. Povandeninė žvejyba leidžiama Baltijos jūros priekrantėje, išskyrus rekreacines zonas.

Kas gali paaiškinti, kur prasideda ir kur baigiasi rekreacinė zona pajūryje?
Žiūrėti

legris
Gaila,kad tik dabar paskaiciau Sokiai pokiai
Žiūrėti

gasas
fantastika!
Žiūrėti

mb
Geras atidarymas! Sveikinimai Ploja
Žiūrėti

Richi
Gera !!!
Žiūrėti

Naujausi filmai
Spearfishing... [29/10-17]
Šamų medžiok... [19/02-15]
Šamų medžiok... [12/02-15]
Nardymas po ... [12/02-15]
Halibutų med... [12/02-15]
Spearfishing... [01/09-14]
Freedving Ai... [04/08-14]
Elektrėnų ma... [14/10-13]
TV laida "Ap... [01/07-13]
Baltuju Laka... [11/08-12]
Medžioti draudžiama
Vėgeles
gruodžio 15-sausio 15 d.,
lydekas
vasario 1-balandžio 20 d.,
sterkus
kovo 1-gegužės 20 d.,
kiršlius
kovo 1-gegužės 15 d.,
salačius
balandžio 1-gegužės 15 d.,
žiobrius
gegužės 15-birželio 15 d.,
otus
gegužės 1-liepos 31 d.,
upėtakius
spalio 1-gruodžio 31 d.,
sykus
spalio 1-gruodžio 31 d.

Medžioti galima čia...

Temos peržiūra
Klubas NERIAM 2007-2022 | Povandeninės žūklės įranga | Medžiotojų ginklai: jų modeliai, rūšys, peiliai ir kita
Puslapis 1 iš 2 1 2 >
jusiukas Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Administratorius




Pranešimai: 1880
Vieta: Alytus
Įstojęs: 17.08.09
Parašyta 2015/03/25/ 09:38:11
Sveiki,

perkeliu diskusija i tam tinkamesne tema.


“Jei kur būrą pamatęs su spragilu šikną bekrapštant, krauk į veizolus jam sparčiai, kad dantys braškėtų…” K.Donelaitis
jusiukas RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Administratorius




Pranešimai: 1880
Vieta: Alytus
Įstojęs: 17.08.09
Parašyta 2015/03/25/ 09:45:05
Rimantas parašė:
Pasitaikė proga važiuoti į Norvegiją medžiotiTaip!

Pasirodo kad mano turimas imersion conect pro 75 arbaletas yra pertrumpas.
Iškilo dilema kokį ginklą pirkti: pneumatą ar arbaletą metrinį
Man asmeniškai pneumatas mieliau dėl paprastesnio užtaisymo negu arbaletas.
Norėčiau išgirsti nuomone kurie pastoviai medžioja su ilgais ginklais ir kokį ginklą gali parekomenduoti.

Dinas parašė:
As medzioju su metriniu arbaletu, bet ketinu pirk pniaumata 1-1.1m. Medziokles pavyksta ir su arbaletu, bet vilioja greitesnis pniaumato uztaisymas, paprastesnis kameros tvirtinimas. Didziaja dalimi tai skonio reikalas happy

dieninis parašė:
Metrinio pneumato neturejau,todel nezinau ar patogu bus uztaisyti kai gerai uzpustas,o jei papuls I vamzdi smeliuko,susibraizys,prades leisti ora,teks poliruoti. As manau,kad Norvegijai geriausia arbaletas.

tidass parašė:
As imciau pniaumata happy del smeliuko - nereikia deti i kelnes, as po zoles varydamas savo sautuvam tiek smelio, zvyro ir dumblo prirodes esu, kad pagal tave turetu jis po pirmos medziokles man leisti ora happy as ji pasipoliruoju ziema, bet tikrai ne del to, kad leidzia ora. O uztaisymas ziurint filmukus (o ne remiantis patirtimi) sakyciau paprastas. happy


dieninis parašė:
tidass parašė:
As imciau pniaumata happy del smeliuko - nereikia deti i kelnes, as po zoles varydamas savo sautuvam tiek smelio, zvyro ir dumblo prirodes esu, kad pagal tave turetu jis po pirmos medziokles man leisti ora happy as ji pasipoliruoju ziema, bet tikrai ne del to, kad leidzia ora. O uztaisymas ziurint filmukus (o ne remiantis patirtimi) sakyciau paprastas. happy
Gerai,dar vienas argumentas pries pniaumata-atatranka. Arbaletas yra zymiai taiklesnis,nes po suvio nera atatrankos,o net ir trumpas pniaumatas ta trukuma turi,todel su ilgu turetu buti dar blogiau,bent jau su italiskais taip turetu buti,nes kitokio neturejau.

Cirkulas parašė:
Nors as buvau arbaletu salininkas, be turbut dabar rinkciausi ilga pneumata. Keletas argumetu subjetyviu: man su dviem gumom arbaletas tampa komplikuotas del uztaisymo, reikia daugiau laiko tam. O kitas subjektyvus argumentas tai praktiskai visi kuruos pazistu, kurie isbande ilgus pneumatus nebesirenka arbaletu. Darau prielaidas - paprasciau, patikimiau.

O del atatrankos tai cia didelis klausmas, nereikia lyginti trumpo pneumato su arbaletu, ilgas pneumatas maziau reaguoja i tai kaip ir ilgas arbaletas.


Rimantas parašė:
Visiems dėkoju už išreikštą nuomonę.
Maniau visi vienareikšmiškai bus už arbaletą.
Asmeniškai linkstu prie pneumato.
Įdomu būtų išgirsti nuomonę ir tų kurie explotuoja pneumatą suriame vandenyje.

alex parašė:
dieninis parašė:
Gerai,dar vienas argumentas pries pniaumata-atatranka. Arbaletas yra zymiai taiklesnis,nes po suvio nera atatrankos,o net ir trumpas pniaumatas ta trukuma turi,todel su ilgu turetu buti dar blogiau,bent jau su italiskais taip turetu buti,nes kitokio neturejau.

Nu ir dėl taiklumo: kai vyko šaudymo varžybos, tai ilgi pneumatai įrodė savo taiklumą.
O kas liečia patogumą tai pmeumata užtaisyt žymei lengviau.


KOSTA parašė:
Rimantai, labas. Butu zymiai paprasciau atsakyti i klausimus negu tiesiog tau patarti "arbaletas ar pneumatas", nes tai ganetinai individualu. Kaip zmogus, kuris pagamino nemazai skirtingu pneumatu ir gal vienas is pirmuju Lietuvoje pradejes jas propaguoti medzioklei Norvegijoje, parasysiu tik keleta pneumatu bruozu, o jeigu turesi klausimu bandysiu atsakyti.

Mano nuomone del pneumato privalumu ir trukumu:

+ Patogumas ir greitis uztaisant
+ Didelis galingumas prie mazo bendro gabarito
+ Geras manevringumas
+ Geras taiklumas

- Kaina
- Kasmetine profilaktika keiciant tepalus
- Aliumininis vidinis vamzdis daugumoje "italu"
- Sudetingiau subalansuoti pludruma
- Gedimo atveju sudetingesnis aptarnavimas

dieninis parase:
Metrinio pneumato neturejau,todel nezinau ar patogu bus uztaisyti kai gerai uzpustas,o jei papuls I vamzdi smeliuko,susibraizys,prades leisti ora,teks poliruoti


Pneumato uztaisymas LABAI paprastas, pusti daugiau 20kg i ilga pneumata nereikia turint omenyje jo galinguma. As lengvai uztaisineju pneumatus iki 135cm. Del susibraizymo - nerudijanti vamzdi tikrai sunku subraizyti taip, kad jis pradetu leisti ora.

dieninis parase:
dar vienas argumentas pries pniaumata-atatranka. Arbaletas yra zymiai taiklesnis,nes po suvio nera atatrankos.


Atatranka turi ir pneumatas ir arbaletas. Kieno atatranka yra didesne dar didelis klausimas. Jeigu turi omenyje ne atatranka o sautuvo pakelima suvio metu, tai ilguose pneumatuose su rankena gale jo nera, ar jis minimalus. Tuo labiau, jeigu rankenos atsiremimo taskas praeina beveik pro vamzdzio centra.

Rimantas parase:
Idomu butu isgirsti nuomone ir tu kurie explotuoja pneumata suriame vandenyje.


Tikrai labai daug kas pasirinko pneumatus medzioklei Norvegijoje. Tas pats Paulius, Gedas, Mindaugas, gyvendami Norvegijoje, medzioja vien su pneumatais. O kai jau net Rolis pasake, kad jam praejusiais metais Norvegijoje patiko pneumatas, tai man pasirode, kad tai yra musu medziotoju mentaliteto luzio taskas.

-----------------------------------------------------------

Apibendrinant sakyciau, kad didziausias pneumato pliusas yra patogumas. O didziausias minusas yra kaina, nes geras pneumatas kainuoja bent dvigubai, trigubai brangiau nei vidutinis arbaletas.
.


ignelis parašė:
ar tikrai pneumato taiklumas geresnis uz arbaleto, kad taiklumas pridetas prie pneumato pliusu...? sakyciau su arbaletu netgi paprasciau taikytis nes visas reilas kaip ant delno... kodel nepaminetas garsas prie minusu, svoris lyginant su carboniniais arbaletais?
As is savo puses pliusus matau tik kelis, o minusai tai gana zymus.
Pvz numeciau savo arbaleta po paskutines medziokles rudeni i kamba, uz keletos savaiciu grisiu ir nersiu su tokiu koki palikau, jokio serviso. jei kada gumos pasibaigs per 5min pasikeiciu ir vel neriu. Saudau tyliai, taikliai ir toli. Daug ir betko nesaudau, uzsitempiu dvi gumas per maziau nei 10s, neskaiciuoju to laiko kiek uztrunka lyna uzkabint ant numetejo ir strele i reila istatyti, nes tapati reik daryt ir ant pneumato.
Tad nematau nevieno pliuso, kodel rinktis pneumata Schmoll nebent noras buti kitokiuhappy Diskusija panasi i automtine greiciu deze vs mechanine. Doh Ir viena ir kita puse ras jai svariu argumentu. Bet as uz tai kas patikima, saugu, paprasta, patikrinta, greitai tvarkoma ir nereikalinga prieziura.


13 parašė:
alexui-Pniaumato tiklsumas tikrai nera geresnis negu arbaleto, rolis su riffe irodymas keletose varzybu, o ir distancija pniaumato, ypac kostos metrinio turi buti ne 3m o taip pat kaip arbaleto, nemaisykit ..
kostai- esi daug kur teisus, taciau kadangi pats nemegsti arbaletu, tai tavo nuomone bus visada uz pniaumata, o dar kai juos gamini tai ..nu aisku viskas.. nu medzioja keli medziotojai su keliais pniaumatais , o kur simtai kurie medzioja su arbaletais.? o kodel?
ATATRANKA arba pakelimas, turi beveik visi ginklai, taip kad galima diskutuoti tik kuris modelis turi DIDESNE ar mazesne..
igneliui- sutinku su daugeliu argumentu.
Kodel kai kas renkasi pniaumata:
- nes uztaisyti jiems lengviau , nesipainioja nesimaiso tarp gumu, tiesiog ikisi strele i skyle paimi uztaisikly ir sustumi strele, vynioti lyna ar ant to ar ant to ginklo vienodai..
-nori buti isskirtiniai ( juk kaina ir kokybe , ypac individualiai pagamintu)
-tiesiog priprate ir nors tu ka..
Arbaleta renkasi daugelis , kodel? kaip ignelis rase-pamedziojau numeciau pasiemiau ir vel medzioju, prieziura minimali.. sutinku 100 proc nes pats kruva metu medzioju su ivairiais arbaletais , ka reikia keist tai gumas, viskas..
taiklumas -jei rankos kreivos tai ne ginklas kaltas..
JEGA- dauguma arbaletu, ypac ilgu musa toli, stipriai ir gerai , ko dar reik..
Galima dar cia diskutuoti , ypac apie ginklu PRIEZIURA,bet laiko ner..taip kad, kadangi laikau save truputi , truputi pazangesniu negu naujokas pasakysiu tik tiek:
-KIEKVIENAM SAVO- patiks arbaletas imk, patiks pniaumatas -imk, bet va kai isbandysi abu, tada lauksim TAVO nuomones, kas kaip ir kame wink

Asmeniskai as manau , kad GERAS medziotojas TURI moketi medzioti ir pniaumatu ir arbaletu ir yra tas- kuris neuzsiciklina ant vienos rusies zuvies ir ant vienos rusies ginklu!
Pagarbiai
13


KOSTA parašė:
Kadangi as isdesciau pneumato pliusus ir minusus, ziurint is mano patirties, kiekvienas gali ta pati padaryti kaip apie pneumatus, taip ir apie arbaletus is savo. Atsakyme as nei karto (apart kainos) tiesiogiai nesuliginau pneumato su arbaletu. As isdesciau tik kokie pliusai ir minusai pas gera pneumata, nes apie prasta as nekalbejau.

ignelis parašė:
ar tikrai pneumato taiklumas geresnis uz arbaleto, kad taiklumas pridetas prie pneumato pliusu...?


Ar pas mane rasoma, kad pneumatas taiklesnis uz arbaleta? Pneumatas tesiog yra taiklus, taskas!

ignelis parašė: sakyciau su arbaletu netgi paprasciau taikytis nes visas reilas kaip ant delno...


Ar tikrai visada kaip ant delno? Ar tikrai butent tai lemia taikluma?



Man labai patogu taikytis su mano pneumatu:


Paspausti vaizdo padidinimui


ignelis parašė: kodel nepaminetas garsas prie minusu


Pirma todel, kad nieks is musu nezino i ka daugiau reaguoja zuvys i ta garsa (dazni), kuri mes girdime, ar i ta garsa (dazni / bangavima) kuri sukele arbaleto gumos. Antra - geras pneumatas yra tylus.


ignelis parašė: o minusai tai gana zymus.


Kokie? Ar turite patirties su ilgais pneumatais? Jeigu taip, tai kokie jie buvo, kad nusivylet?

ignelis parašė: Pvz numeciau savo arbaleta po paskutines medziokles rudeni i kamba, uz keletos savaiciu grisiu ir nersiu su tokiu koki palikau, jokio serviso. jei kada gumos pasibaigs per 5min pasikeiciu ir vel neriu.


As taip pat galiu mesti i kampa ir nerti uz keletos savaiciu, ziema man nesunku pakeisti tepalo. Bet as tai paminejau prie minusu

ignelis parašė:Saudau tyliai, taikliai ir toli.


As taip pat
ignelis parašė:uzsitempiu dvi gumas per maziau nei 10s, neskaiciuoju to laiko kiek uztrunka lyna uzkabint ant numetejo ir strele i reila istatyti, nes tapati reik daryt ir ant pneumato.


Praktika rodo, kad paskutiniu metu labai daug medziotoju realiai isbande Norvegijoje pneumatus (pries tai narde ilgus metus tik su arbaletais) raso, kad pneumato uztaisimas tikrai yra paprastesnis.

ignelis parašė:Tad nematau nevieno pliuso, kodel rinktis pneumata Schmoll nebent noras buti kitokiuhappy


Pasirinkima kiekvienas daro pats, bet tam, kad tureti griezta nuomone reikia tureti ir patirties su abiem ginklais. Sutinku su Dinu, kuris raso "Didziaja dalimi tai skonio reikalas"

ignelis parašė:Bet as uz tai kas patikima, saugu, paprasta, patikrinta, greitai tvarkoma ir nereikalinga prieziura.


Sautuvas nebeturi buti paprastas, jis turi buti tik saugus, patikimas ir patogus.

13 parašė:alexui-Pniaumato tiklsumas tikrai nera geresnis negu arbaleto.


Dainiau, nieks neraso, kad pneumatas yra taiklesnis jis yra tesiog taip pat taiklus.

13 parašė:taciau kadangi pats nemegsti arbaletu, tai tavo nuomone bus visada uz pniaumata, o dar kai juos gamini tai ..nu aisku viskas.. .


Taip tu teisus, isbandes pneumata ir arbaleta AS ASMENISKAI pasirinkau pneumata, tuo labiau, kad galiu padaryti gera. Dar karta perskaites mano posta suprasi, kad as rasiau tik pliusus ir minusus apie pneumata. Apie arbaleta nieko nerasiau. Pasirinkima daro medziotojas.

13 parašė:nu medzioja keli medziotojai su keliais pniaumatais , o kur simtai kurie medzioja su arbaletais.? o kodel? .


Gal gali man pamineti nors viena gera gamykloje gaminama pneumata, kuriam nereikia nieko perdaryti nupirkus parduotuveje? Paskui paminek kaina tu, kurie yra, suligink, pagalvok apie aptarnavimo nebuvima Europoje ir gal pats suprasi. Ir dar svarbu - mes kalbam apie Norvegija o ne apie tunu medziokle.

13 parašė:Arbaleta renkasi daugelis , kodel? kaip ignelis rase-pamedziojau numeciau pasiemiau ir vel medzioju, prieziura minimali.. sutinku 100 proc nes pats kruva metu medzioju su ivairiais arbaletais , ka reikia keist tai gumas, viskas..


Kaip ne keista, bet sutinku! Tik reikia pamineti, kad tas daugelis net nebande pneumatu ir nebeturi galimybes ju isbandyti. Tuo labiau, kad ju pasirinkimas suvedamas i keliu italu modelius, kuriu vertinimas sakykim diplomatiskai - yra nevienareiksmis

.


13 parašė:
Labai gerai jau tai KOSTA, kad sutikai su dviem mano argumentais! O tai jau is tavo puses komplimentas man Acius!
O del pniaumatu ir arbaletu, tiesiog tikrai galima valandomis DISKUTUOTI, bet sutiks DAUGELIS, jau kam PRILIPO prie rankos kazkoks ginklas, tai ir neatplesi!
As Lietuvoj medziojau su pniaumatu, nes tai leme daug faktoriu: matomumas, zolynai, kelmai, sakos, o tam reikia trumpo, galingo pniaumato..
cia norgej pasirinkau arbaleta, nes man LIPO ir tiek wink
Va jeigu konkreciai KIEKVIENAS medziotojas kalbetu , apie savo ginkla ir apie savo NUOMONE butent to ginklo atzvilgiu, tada manau neperaugtu si diskusija i pykti, o zmones kurie NORI gauti info, paskaite padarytu isvadas...
Acius!
Asmeniskai as uz abu ginklus priklausomai nuo situacijos kur, kada ir kokiomis salygomis bus medziojama!


KOSTA parašė:
Dainiau, o kam asmeniskumai, juokiu pikciu manau nera. Tikrai sutiksiu su argumentuotais teiginiais o ne su "kadangi pats nemegsti arbaletu, tai tavo nuomone bus visada uz pniaumata". Maziau lozungu, daugiau argumentu ir diskusija bus idomi visiems.

13 parašė:
Kodel kai kas renkasi pniaumata:
- nes uztaisyti jiems lengviau , nesipainioja nesimaiso tarp gumu, tiesiog ikisi strele i skyle paimi uztaisikly ir sustumi strele, vynioti lyna ar ant to ar ant to ginklo vienodai..
-nori buti isskirtiniai ( juk kaina ir kokybe , ypac individualiai pagamintu)
-tiesiog priprate ir nors tu ka..


Dainiau, ziurek, prisiminiau, kad visai neseniai buvo panasi diskusija. Ir ten savo nuomone issake Rolis ir Ciuka, kuriuos puikiai visi zinom, kurie toli grazu ne naujokai.

ciuka parašė:
Pats geriausias arbaletas - tai pneumatas. cia rimtai. Arba savadarbis arbaletas.


rolis parašė:
Kad komfortiskai medzioti sautuvo ilgis turetu buti ~ 100 cm. nesvarbu ar tai arbaletas ar pniaumatas. Man asmeniskai po paskutines keliones arbaletas bus tik kaip atsarginis sautuvas. Pagrindinis vienareiksmiskai - metrinis pniaumatas. happy


Taigi tavo nuomone, kad zmones nori issiskirti ar priprato, tikrai neatitinka blaiviai mastanciu zmoniu. Kaip tik atvirksciai, prie pneumato zmones pereina/pereitu po to kai ilgus metus naudojo arbaleta. Rolis, Ciuka, Paulius, Gedas, Ecka... Visur ta pati istorija. Bet tai VISAI nereiskia, kad as ar kas kitas sako, kad arbaletas nieko vertas! Tesiog pneumato pasirinkimas DAZNIAUSIAI buna apgalvotas, simta kartu pasvertas, ypac del kainos, sprendimas.

Jeigu daryti pasirinkima - as surasiau pneumatu pliusus ir minusus (tai, ka as matau), galima diskutuoti, surasyti ta pati apie arbaleta. Paskui kiekvienas paziures, isbrauks tai, kas jam yra neaktualu ir padarys SAVO pasirinkima. Tarkim man tie mano surasyti minusai visai nera lemiami: kaina - man jinai pilnai ikandama, profilaktika/aptarnavimas - juokas, vamzdys - nerudijantys, subalansuoju viena karta pludruma ir tiek. Bet tai MANO pasirinkimas ir pilnai suprantu, kad kito zmogaus pasirinkimas gali buti kitoks. Butent todel ir neikalbinejau zmogu imti ka nors konkreciai, o aprasiau pneumato pliusus ir minusus is savo puses. Pasirinkima daro kiekvienas pats!


alex parašė:
13 parašė:
alexui-Pniaumato tiklsumas tikrai nera geresnis negu arbaleto, rolis su riffe irodymas keletose varzybu, o ir distancija pniaumato, ypac kostos metrinio turi buti ne 3m o taip pat kaip arbaleto, nemaisykit ..

13

Dainiau aš niekur nesakiau kad pneumatu taiklumas geresnis, sakiau kad jis ne prastesnis. Kostos pneumatas buvo jai ne klystu 90 sm. O Rolio riffas gerokai ilgesnis nei 90 sm

O užtaisymo paprastumas daug ką reiškia, aš Kuboj būtent dėl to nespėjau užtempt arbaleto gumų ir paleidau didele barakuda kuri atplaukę užuodusi mano nušautos žuvęs kraują.
Ir niekas nebando sumenkinti arbaletu, bet tiesiog atsakinėjau i deninio replikas "kuris turbūt niekada su pneumatu nebuvo medžiojas" netgi Lietuvoj


remigijus parašė:
Kažkodėl niekas nekalba apie rolerius. Manau laikas pakalbėti apie naujoves. Dabar eina didelė banga ir visi perdaro arbaletus į rolerius. Omer, Beushat išleido rolerius. Rolerių privalumai - didelis galingumas, nereikia didelio ilgio, maža atatranka, didelis taiklumas, lengvesnis gumų užtaisymas čia viskas palydinus su arbaletais. Bandysiu vieną 95cm, gegužę Norgėje. Esu išbandęs krūva arbaletų ir pniaumatų, pniaumatai ilgi man nepatiko, dėl Kostos tiksliai išvardintų priežasčių(aš dadėčiau dar keletą). Dabar bandysiu rolerį. Nepatiks grįšiu prie pneumato. Jūs norite iškart surasti idealų ginklą, manau tai neįmanoma. Nes ginkla pirma reikia IŠBANDYTI, o tik paskui nutarti ar jis patinka. Tik žinau viena gražus ginklas geriau šaudo.


Cirkulas parašė:
Labai tikiuosi Ignas nesiūlo imti 55-tuką Norvegijai. Kaip matai amžina savotiška "kova" tarp arbaletininkų ir pneumatininkų yra. Tik kiek aš tą "kovą" stebiu, tai galiu pasakyti, kad arbaletininkų lieka mažiau ir mažiau kiekvienais metais. O ir šiaip vertinant didžiųjų gamintojų pasiūlą, tai paskutiniu metu tikrai jaučiama daugiau dėmesio ilgiems pneumatams, nei seniau. Pradėjo gaminti juos daugiau gamintojų, jie vis tobulinami, tą sąlygoja turbūt paklausa.

O dėl pasirinkimo, be abejo, reikės pačiam nuspręsti. Geriausia išmeginti viską ir turėti savo nuomonę, bet, kad nuomonė būtų objektyvi reikia pamėginti ir tą, ir tą!


13 parašė:
situoju KOSTA:
13 parašė:taciau kadangi pats nemegsti arbaletu, tai tavo nuomone bus visada uz pniaumata, o dar kai juos gamini tai ..nu aisku viskas.. .


Taip tu teisus, isbandes pneumata ir arbaleta AS ASMENISKAI pasirinkau pneumata, tuo labiau, kad galiu padaryti gera. Dar karta perskaites mano posta suprasi, kad as rasiau tik pliusus ir minusus apie pneumata. Apie arbaleta nieko nerasiau. Pasirinkima daro medziotojas.

KOSTA-
Tai gal reikia ir palikti ta pasirinkima medziotojui?ko taip plesaisi del pniaumato?

Kadangi tu blaiviai Kosta mastai( o as ne) tai keli klausimai:
- kiek firmu arbaletu ir kokio ilgio esi PATS isbandes?
- kur esi bandes arbaletus? (baseinas netinka)
- kiek laiko esi saudes ( naudojes) aplamai is arbaleto?
o dabar uzduok sau tuos pacius klausimus del pniaumato!

Dar vienas dalykas: nu zmogus pats mato kaip kuris is cia rasanciu IDOMIAI reguoja ir asmeniskai as, jeigu kazkas kazka nu ziauriai girtu, proteguotu, ar ten sakykim noretu prastumti nu suabejociau jo teisumu
todel ir parasiau zodi LIPO, taciau galiu tik sypsotis ir vel pamatysiu kad (pniaumatistai)pacituos tai kas naudinga pniaumatui, bet uzmirs tai kas gera arbaletui..ir pasaka be galo..
ir kodel necituojat sito:
Asmeniskai as uz abu ginklus priklausomai nuo situacijos kur, kada ir kokiomis salygomis bus medziojama!
DAR karta ypac Kosta paskaityk ka parasiau :
AS NAUDOJU ABU GINKLUS!Oki poki

Cirkului- o kur gamintojams detis Dainiau, kai arbaletai kruva metu veze.. kazka keisti juk reik..
o daba nepykit bet pasaku jau prisiskaiciau, o ir laikas pinigai ,kap ignelis sako, tai IKIAcius!








“Jei kur būrą pamatęs su spragilu šikną bekrapštant, krauk į veizolus jam sparčiai, kad dantys braškėtų…” K.Donelaitis
REKLAMA
jusiukas RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Administratorius




Pranešimai: 1880
Vieta: Alytus
Įstojęs: 17.08.09
Parašyta 2015/03/25/ 10:04:21
Rimantas parašė:
Teisingai sako 13 kad reikia mokėti valdyti abu ginklus.
Arbaletą jau turiu, ir mastau kas patogiau man būtų.
Kaina irgi turi svertą. Jeigu pirkti ar ziūrėti Cressi pigesni 1m
ar rinktis tarp Omer , Mares ar Salvimar.




“Jei kur būrą pamatęs su spragilu šikną bekrapštant, krauk į veizolus jam sparčiai, kad dantys braškėtų…” K.Donelaitis
KOSTA RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Narys

Pradedantysis medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 137
Vieta: Vilnius
Įstojęs: 10.09.08
Parašyta 2015/03/25/ 10:09:02
ignelis parašė:
jauciuos panasiai kaip... na itariu zaginama moteris jauciasi panasiaithumbs down arba taip kaip jauciasi zmogus uzklimpes su automatine pavaru dezeLoughing out Loud tad pertepinet pneumata itariu ne ka malonesne procedura...


Yra paprasta iseitis - daryti tai, ka moki/patinka paciam, o karta i metus atiduoti sautuva profilaktikai meistrui/nardymo parduotuvei, sumoketi 10-15EUR ir neleisti uz tokia menka suma jausti save prievartaujamu atliekant ta "procedura". Viskas ne taip baisu...

13 parašė:
Tai gal reikia ir palikti ta pasirinkima medziotojui? ko taip plesaisi del pniaumato? Kadangi tu blaiviai Kosta mastai( o as ne) tai keli klausimai


Dainiuk, eiline demesio stuoka, vel tu ar tavo komentaras likote neivertinti? Nesinervink, viskas bus gerai. As operuoju faktais ir argumentais. Nei karto ne parasiau, kad pneumatas geriau uz arbaleta. Apie arbaleto pliusus ir minusus neminejau - tegul raso tas, kuris zino geriau. As zinau gerai apie pneumata. Tegul zmogus pats renkasi. Nespausk, nesokinek... O kai rasai, kad esi neblaivus, tai tuo labiau - kam tau atsakiniti. As gi rasiau, Dainiau, kad pasirinkimas turi buti blaivus, apgalvotas ir simta kartu pasvertas.

O atsakineti i tavo klausimus, vel surasineti argumentus i kiekviena tavo sakini, kai pats ignoruoji maniskius, tai pajeskok durnelio kitur. Turi argumentu, faktu - surasyk, nebeturi, nemoki isdestyti - priejk prie veidrodzio pasiginčiti, bus daugiau naudos.
.
www.facebook.com/Leonid.Kostygin
13 RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Narys

Elitinis medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 3295
Vieta: Kaunas
Įstojęs: 12.02.08
Parašyta 2015/03/25/ 15:15:25
Kosta- as suprantu kad tu baiges du universitetus , o as tik viena ir tu galvoji kad tu esi kietas, nu tai taip ir galvok..kadangi pats pradejai ir pirmas parasei kad reikia mastyti blaiviai, as atrasiau, dabar vel pradedi izeidinet, nu jei tau geriau nuo to tegu..buk krutasthumbs up
demesio man netruksta, kadangi cia dabar kempinge zmoniu gal 60 o as vienas, bosas, tai patikek..
-as stengiuosi patarti bet kuriam zmogui ir tai darau is savo patirties, o jos pas mane kazkiek yra, pvz Lietuvoj neuzsiciklinu ant vienos rusies zuvies kaip dabar populiaru unguriai, buvo ir jura ir karpiai ir lydekos , karsiai,lynai ir t.t.-naudotas pniaumatas,arbaletas
-dabar norgej -arbaletas (isbandyta 5 rusys)
Todel ir pariniesi lionia , nes arbaletu nesi tiek bandes, ba nepatiko, daug kam pradejus nepatinka ir man nepatiko pradziai, bet...kai nori -gali..
Dabar bet kuriam kuris klaus ka geriau rinktis NORVEGIJAI- as patarsiu vis tiek ARBALETA!Acius!
Ir mano pasirinkimas blaivus ir apgalvotasrazz
O tu lionia dabar vel ka nors parasyk , pacituok ir nepamirsk geras
o siaip galetum tiesiog zmogui i pm parasyti , kad turi toki ar kitoki pniaumata parduoti ir ten sutartumet viska, negu cia irodineti savo tiesas, nes paskaicius tavo komentarus , replikas toks vaizdas, kad tau demesio trukumas nu tada prasau, uzleidziuAcius!

-


fishing,diving,spearfishing
Redaguotas 13 2015/03/25/ 15:24:38
KOSTA RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Narys

Pradedantysis medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 137
Vieta: Vilnius
Įstojęs: 10.09.08
Parašyta 2015/03/25/ 15:56:22
Neisizeidinek jau taip, nepriimk prie sirdies, o tai vel pusmeciui ar metams dingsi is forumo, ar "Dolmsundet Marina" valdzia si karta neleis? Patarinesi arbaletus, prasau - tu lozunga ant kakto iskabinai, nieko nepagrįsdamas apart, kad laikai save truputi pazangesniu negu naujokas. As geriau patirtim pasidalinsiu, informacijos suteiksiu - tegul zmones patys renkasi ir isvadas daro. Maniau, prablaivejai Dainiuk, bet matau ne iki galo. Eik, didysis bose, kaip sakai prie 60 zmoniu kempinge ir sokinek kaip moki. Aplink manes nereikia ratelio sokti - vis vien neivertinsiu...
www.facebook.com/Leonid.Kostygin
kumelys RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Narys

Medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 459
Įstojęs: 30.08.08
Parašyta 2015/03/25/ 16:45:17
kuo ginklas paprastesnis tuo praktiskiau happy
Medzioju as su arbaletu ir esu patenkintas, dvi gumas uztraukti tikrai labai paprasta, kaip daugeliui atrodo sunku.
nori mazesnio smugio viena guma uztempi, kas yra aktualu.
kaip minejo kazkas medziotojas turi moketu su abiem tiek pneumatu tiek arbaletu, tad
pneumata planuoju ir isigyti artimiausiu laiku, omerio ar mares dar neapsisprendziau, bet tikrai ne kosteshappy
kaina kiek zinau nesveika, bei nemekstu as tu samadielsciku, man daiktas is fabriko turi buti happy


Nepatirsi-negyvensi
dieninis RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Narys

Super medžiotojas


Pranešimai: 792
Vieta: vilnius
Įstojęs: 10.02.13
Parašyta 2015/03/25/ 17:00:01
Viskas,baikit barnius,zmogus jau nusprende-ARBALETAS.
Vaidas RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Narys

Elitinis medžiotojas


Pranešimai: 1507
Vieta: Vilnius
Įstojęs: 06.11.08
Parašyta 2015/03/25/ 17:45:32
Uch gerai pasigincijot, seniai jau tokiu postu neskaiciau. Bet manau, kad teisiausias yra Dinas, kas kam prilipo tas tuo ir medzioja. Tiesiog vieno ar kito sauniko privalumai ar trukumai nera vienodai aktualus vienam ar kitam medziotojui, visi esame skirtingi del to ir apsisprendimas kuom medzioti nebus vienodas.
Rimantas RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Narys

Pradedantysis medžiotojas


Pranešimai: 149
Vieta: Kaunas
Įstojęs: 13.08.12
Parašyta 2015/03/25/ 22:10:25
Apie ginklus kaip apie moteris galite ginčytis be sustojimo.
Geriau pasakykit kurios firmos rinktis pneumatą ir arbaletą.
Cirkulas RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Super administratorius




Nario avataras

Pranešimai: 16012
Vieta: Vilnius
Įstojęs: 01.12.07
Parašyta 2015/03/26/ 08:31:06
Rimantai, klausimas labai tavo nekonkretus, nuspręsti visų pirma reiktų ko nori, pneumato ar arbaleto. Kai nuspręsi, šautuvų temoje yra daug įvairių temų su įvairių modelių pavadinimais. Pasiskaitinėktas temas. Pasidomėk kokie yra, kokios jų kainos, kokie tavo poreikiai ir atkris daug klaustukų.

Kitaip tariant nuspręsk ko nori, susiplanuok kiek išleisti jam nori ir tada liks pora variantų wink O dar kai surinksi informaciją ką Lietuvoje galima įsigyti, tai apskirtai variantų gali ir nebelikti. Juokauju aišku, tikrai rasi bent pora variantų.




Video:
Youtube.com
jusiukas RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Administratorius




Pranešimai: 1880
Vieta: Alytus
Įstojęs: 17.08.09
Parašyta 2015/03/26/ 09:59:16
Vaidas parašė:
Uch gerai pasigincijot, seniai jau tokiu postu neskaiciau. Bet manau, kad teisiausias yra Dinas, kas kam prilipo tas tuo ir medzioja. Tiesiog vieno ar kito sauniko privalumai ar trukumai nera vienodai aktualus vienam ar kitam medziotojui, visi esame skirtingi del to ir apsisprendimas kuom medzioti nebus vienodas.


Pritariu, teisiausias buvo Dinas sioje temoje.
Pasibandei viena ir kita varianta ir zinai. Kiekvienam savo.

Vistiek kol abieju nepabandysi nezinosi kas tau geriau..
Ar aukoji komforta del taiklumo ar taikluma del komforto - skirtingom salygom skirtingas pasirinkimas...
.. nes esu isitikines pneumas yra komfortiskiau, o arbaletas taikliau.
Tikrai nenoriu gincytis ir irodinet savo isitikinimu, tiesiog as bijau uztaisinedamas arbaleta, kad ims ir nutruks guma..+krutine skauda uztaisinejant.. vat ir nera to komforto, kuri turi pneumas.

Reliai reikia turetu abu.


“Jei kur būrą pamatęs su spragilu šikną bekrapštant, krauk į veizolus jam sparčiai, kad dantys braškėtų…” K.Donelaitis
Redaguotas jusiukas 2015/03/26/ 12:33:40
Valiukas RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Narys

Medžiotojas


Pranešimai: 343
Vieta: Molėtai
Įstojęs: 05.06.12
Parašyta 2015/03/26/ 12:07:29
Komentaras ištrintas. apie pavasarį rašiau jeigu ką. PEACE happy
borus RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Narys

Medžiotojas


Pranešimai: 378
Vieta: vilnius
Įstojęs: 31.03.08
Parašyta 2015/03/26/ 14:35:20
Teisingo sprendimo near arbaletas ar pneumatas.
kas liecia norvegijos tai pagrindinius bruozus as matyciau taip
patikimumas ir ginklo paprastumas - arbaletas
naudojimo paprastumas - pneumatas
mes buvome kelis kartus baseline pasieme kruva igu pneumatu ir arbaletu ivairiu modifikaciju, saudeme keliese ir vieningos isvados nepriejome
kas geriau
nezinau kodel, bet pasirinkome visi pneumatus, prie ju ir likome.
jei norvegijoje medziokle butu kasdien gal ir laimetu arbaletas, del to kad jo priziureti maziua reiktu. bet jei medziokle 2 kartus po savaite I metus, tai man asmeniskai pneumatas.
p.s. jokios rinkimines agitacijos nera, o ir arbaletu pasirinkimas pas mus didesnis nei pneumatu :D




www.diver.lt www.xboards.lt
www.diver.lt
Rimantas RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Narys

Pradedantysis medžiotojas


Pranešimai: 149
Vieta: Kaunas
Įstojęs: 13.08.12
Parašyta 2015/03/26/ 16:12:02
Aš kaip tikras Lietuvis noriu pačio geriausio ir pigiausio varianto Loughing out Loud
Angliškuos forumuos pneumatai skiriami didesnėms žuvims ir ne dideliuose gyliuose.
Arbaletas mažesnėms žuvims ir didesniuose gyliuose
Nelyginat priežiūros ir patogumo.
Išvada reikia turėti abu.suvis
Dinas RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Moderatorius

Super medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 968
Vieta: Bergenas
Įstojęs: 05.03.10
Parašyta 2015/03/26/ 22:15:55
kumelys parašė:
Rimantai, uzsidek dvi gumas ant turimo 75 ir tikrai bus liuksthumbs up



Gintarinis...
Dinas RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Moderatorius

Super medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 968
Vieta: Bergenas
Įstojęs: 05.03.10
Parašyta 2015/03/26/ 22:29:17
ZeniusT parašė:
Ne ant visu 75 gerai antros gumos,kai kurie gauna lenkima nuo tokio tempimo,ir suvibravima suvio metu,kas itakoja tikslumui.Bet kaikuriem visai gerai,ar gal pakenciamai,nes kai vanduo 7-9 laipsniai gumos dirba neefektyviai.



Gintarinis...
Redaguotas Dinas 2015/03/26/ 22:31:04
Dinas RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Moderatorius

Super medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 968
Vieta: Bergenas
Įstojęs: 05.03.10
Parašyta 2015/03/26/ 22:35:30
Rimantas parašė:
Manau kad nerizikuosiu dėti antrą gumą. Jeigu nepasiteisins, teks nagus graužtis.



Gintarinis...
Dinas RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Moderatorius

Super medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 968
Vieta: Bergenas
Įstojęs: 05.03.10
Parašyta 2015/03/26/ 22:36:55
13 parašė:
Rimantas parašė:
Manau kad nerizikuosiu dėti antrą gumą. Jeigu nepasiteisins, teks nagus graužtis.


jeigu ginklas yra pritaikytas uzdeti antra guma, vadinasi gamintojo yra tai numatyta ir paskaiciuota, svarbu uzdeti ne storesnes negu reik, nes tada tikrai gali buti negerai..



Gintarinis...
Dinas RE: Arbaletas ar pneumatas Norvegijoje
Moderatorius

Super medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 968
Vieta: Bergenas
Įstojęs: 05.03.10
Parašyta 2015/03/26/ 22:38:13
ZeniusT parašė:
Man 75 Lietuvoje dar niekada nereikejo 2 gumu net ir su viena dazniausiai uztaisau ant pirmos padeties.Bet draugas eksperimentavo dejo tai dvi tai viena storesne,tai uzkabinimus perdarinejo,galutinis rezultatas nebuvo toks kokio tikejosi,islipes i kranta spiaudesi kad nei is metro nei is triju niekaip nepataiko,nors pries tai buvo kaip su adata,kur nutaikei ten ismigo.Pagal storius dejo kaip ir kas priklauso.Manau ne visiem,ne visi geros kokybes.



Gintarinis...
Puslapis 1 iš 2 1 2 >
Peršokti į forumą:
Prisijungti
Nario vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Atsitikitinis vaizdelis


Draugiškos varžybos 2008
Batimetriniai žemėlapiai
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

zebai11  
2022/07/07/ 17:25:51
kuršių mariose galima povandeninė žvejyba?

GintarasGVE  
2022/04/15/ 12:55:55
12. Povandeninė žvejyba leidžiama Baltijos jūros priekrantėje, išskyrus rekreacines zonas. Kas gali paaiškinti, kur prasideda ir kur baigiasi rekreacinė zona pajūryje?

GintarasGVE  
2022/04/15/ 12:54:08
Gal kas radote galimybių užsiimti povandenine medžiokle vakarų lietuvos dalyje?

GintarasGVE  
2022/04/15/ 12:53:58
Gal kas radote galimybių užsiimti povandenine medžiokle vakarų lietuvos dalyje?

doncas  
2020/07/17/ 00:03:34
Sveiki. Gal kam didelės dėžės šaldytiems trofėjams, kas į Norgę važinėja. Polistirolas, išorė 118× 78× 78,5 cm. Sienelė 8 cm. Dangtis irgi 8 cm storio. Kaunas. 20 pinigų.

Rodyti daugiau pranešimu
Naujausios nuotraukos
Norvegija 2020
Norvegija 2020
Tema užrakinta.2020/11/03/ 08:48:21

Vienos Norvegijos istorija apie klubo išvyką
Vienos Norvegijos is...
Tema užrakinta.2019/10/24/ 00:08:00

Vienos Norvegijos istorija apie klubo išvyką
Vienos Norvegijos is...
Tema užrakinta.2019/10/24/ 00:07:07

Apklausa
Kaip dažnai medžiojate?

Kelis kartus per savaitę sezono metu

Kartą per savaitę sezono metu

Kartą per mėnesį sezono metu

Kartą, du sezono metu

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.

Rezultatai
Komentarai : 0
Apklausų archyvas
Lietuvos žemėlapis
Skaitliukas
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Google Analytics
Google +
„Povandeninė žūklė
© Povandeninės medžioklės klubas 2007-2022
Povandeninė žūklė - viskas apie tai!

Bet kokią informaciją kopijuoti yra griežtai draudžiama be administracijos sutikimo