Žuvinimo akcija 2013
Parašyta Cirkulas 2013/03/15/ 15:51:40
Žuvinimo akcija 2013, skaityti daugiau...
Siųsti draugui...

Išplėstos naujienos
Akcija įžuvink ežerą!


Gamtos išteklių atkūrimas – žodžiai, skambantys labai moksliškai ir kartu labai aiškiai. Aiškiai todėl, kad turbūt visi turėtumėme suprasti, kad mes, žmonės, esame didžiausi gamtos išteklių naudotojai, kurie patys nusprendžia, kiek ir kokių išteklių mums reikia. Vieni gamtos ištekliai naudojami išgyvenimui, kiti tam, kad mūsų gyvenimas būtų komfortabilesnis ar nors kiek įdomesnis.

Apie vis mažėjančius gamtos išteklius Lietuvos ežeruose dabar labai madinga garsiai kalbėti: radijas, televizija, politikai, internetas, valdžios klerkai, žaliųjų organizacijos – tik ir kalba apie tai, kaip yra svarbu saugoti gamtos išteklius. Saugoti? Nuo ko juos saugoti? Klausimas: jei mes juos tik saugosime ir nemąstysime ir dar svarbiau - nieko nedarysime, kad juos papildyti – tie nualinti gamtos ištekliai atsistatys savaime? Daug kalbama, tačiau nedaug yra daroma. Svarstoma numatyti vis daugiau apribojimų gamtos ištekliams naudoti, tik ar ne per mažai svarstoma, kaip juos atkurti ir iš kur tam paimti reikalingų lėšų?

Kol atsakingi asmenys diskutuoja ką daryti, kad Lietuvos ežeruose nesumažėtų ar neišnyktų kai kurios žuvies rūšys, mes prisiminkime prieš kelis metus kilusią idėją apie pilietišką akciją, kurios metu iš žmonių tiesiog buvo surinkti keli tūkstančiai litų ir gavus iš anksto leidimus atliktas vienas mažytis geras darbas – įžuvintas ežeras unguriukais iš privačių lėšų. 2009 metais povandenininkai žuvino Alaušo ežerą unguriukais, tuomet ežeras pasipildė 600 vienetų unguriukų, unguriukams įsigyti povandenininkai surinko 3043 lt sumą pinigų.

Pati idėja šios pilietinės akcijos buvo gana plačiai diskutuojama ir vertinama labai palankiai, tiek valstybinėse institucijose, tiek interneto komentatorių ir kitų. Todėl visi tuo metu prisidėję prie šios akcijos nuprendė, kad tai galėtų būti kasmetinė povandeninės žūklės klubo „NERIAM“ tradicija. Todėl nuo 2009 metų be jokios pertraukos klubas organizuodavo šią puikią žuvinimo akciją:

● 2009 metais Alaušo ežeras įžuvintas 600 vienetų unguriukų (3043 lt)
● 2010 metais Baltųjų Lakajų ežeras pasipildė 1000 vienetų unguriukų (3774 lt).
● 2011 metais į Daugų ežerą atkeliavo 3500 vienetų šamukų jauniklių (3178 lt)
● 2012 metais iš neabejingų žmonių buvo surinkta 3734.60 lt suma, už kuria klubas "NERIAM" nupirko daugiau kaip 1000 vienetų ungurių jauniklių. Kurie nukeliavo į Baltųjų Lakajų ežerą.

Šiems projektams buvo surinkta per 4 metus apie 14 000 litų. Lėšos buvo surinktos geros valios žmonių, didžioji dauguma iš povandeninės žūklės mėgėjų. Visi prisidėję asmenys tiki, kad tai yra vienas iš prasmingiausių darbų, kuriuos galime padaryti dėl savo hobio – povandeninės žūklės. Vienas iš svarbiausių ne tik povandeninės žūklės principų turėtų būti – mokėjimas ne tik imti, bet ir atiduoti gamtai.

Ar ši puiki idėja bus ir šiemet išpildyta?

Taip, džiugu tą sakyti, bet per tiek laiko neišblėso poreikis povandenininkams padaryti gerą darbą ir šiemet. Daugumos akcijos dalyvių pritarimu 2013 metais pavasarį žuvinimui pasirinktas Elektrėnų krašto Elektrėnų tvenkinys. Nors pernai šiai idėjai įgyvendinti buvo pasirinta žuvis – unguriai, šiais, 2013 metais, Elektrėnų marioms už visas surinktas lėšas bus nupirkta plačiakakčių.

Informuojame, kad šis projektas yra suderintas LR Žemės ūkio ir Aplinkos apsaugos ministerijomis. Bet koks savavališkas žuvinimas gali sukelti pavojų esamai ežero faunai ir florai, todėl atliekant panašias akcijas yra būtina tartis su specialistais ir derinti su atitinkamomis institucijomis.

VIDEO IŠ EŽERŲ

2009 metų žuvinimo akcija
2011 metų žuvinimo akcija
2012 metų žuvinimo akcija

Kviečiame nelikti abejingais ir prisidėti Jums!


Kviečiame nelikti abejingiems ir prisidėti prie šios puikios akcijos!
Perveskite į apačioje nurodytą sąskaita pinigų sumą, kuri Jums atrodo tinkama, mes užtikriname, kad visos surinktos lėšos bus panaudotos šios akcijos tikslams igyvendinimui.

POVANDENINĖS MEDŽIOKLĖS IR NARDYMO AISTRUOLIŲ KLUBAS „NERIAM“
Juridinio asmens kodas: 301595714
Sąskaitos numeris: LT037300010114567575
Įmokos paskirtis: įžuvinimo akcijai

Akcijos rengėjai - povandeninės žūklės klubas “NERIAM”

Klubo prezidentas
Dainius Kublickas
Tel.: 8-650-70967