TITULINIS FORUMAS MŽ TAISYKLĖS RAAD TELEFONAI STRAIPSNIAI FOTO GALERIJA VIDEO GALERIJA PADĖKOS TRANSLATE
2024/03/29/ 09:13:37   
Navigacija
Klubo rekvizitai
Siuntimai
Web nuorodos
Duk
Paieška
Kontaktai
Žiniasklaidai
Reklama
Tinklapio administratoriai
Forumo temos
Naujausios temos
Nuo ko pradėti
Kur medzioti galima?
Matomumas ežeruose
Medžioklė Norvegijoje
Nesąmonės, bet juokinga!


Karščiausios temos
Kas čia brakonieriai?[2535]
Medžioklė Norvegijoje[2352]
Hidrokostiumai (ben...[2324]
Projektas įžuvink e...[1625]
Grįžau iš medžioklė...[1337]

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 4
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 1,676
Neaktyvūs nariai: 2
Naujausias narys: Beaver
Paskutiniai straipsniai
Kaip saugiai ir efek...
Šamas žiemą ir vasarą
Karpių medžioklė
"TAI YRA" vandens sk...
Palaukiminė meždioklė
Populiariausi straipsniai
Stacionari rūkykla
Povandeninė žūklė – ...
Gaminam rūkyklą
Povandeninė medžiokl...
Retos ir nykstančios...
Klubo rėmėjai
Profilis facebook'e
Reklama
Paskutiniai Komentarai
GintarasGVE
Gal kas radote galimybių užsiimti povandenine medžiokle vakarų lietuvos dalyje?
Žiūrėti

GintarasGVE
12. Povandeninė žvejyba leidžiama Baltijos jūros priekrantėje, išskyrus rekreacines zonas.

Kas gali paaiškinti, kur prasideda ir kur baigiasi rekreacinė zona pajūryje?
Žiūrėti

legris
Gaila,kad tik dabar paskaiciau Sokiai pokiai
Žiūrėti

gasas
fantastika!
Žiūrėti

mb
Geras atidarymas! Sveikinimai Ploja
Žiūrėti

Richi
Gera !!!
Žiūrėti

Naujausi filmai
Spearfishing... [29/10-17]
Šamų medžiok... [19/02-15]
Šamų medžiok... [12/02-15]
Nardymas po ... [12/02-15]
Halibutų med... [12/02-15]
Spearfishing... [01/09-14]
Freedving Ai... [04/08-14]
Elektrėnų ma... [14/10-13]
TV laida "Ap... [01/07-13]
Baltuju Laka... [11/08-12]
Medžioti draudžiama
Vėgeles
gruodžio 15-sausio 15 d.,
lydekas
vasario 1-balandžio 20 d.,
sterkus
kovo 1-gegužės 20 d.,
kiršlius
kovo 1-gegužės 15 d.,
salačius
balandžio 1-gegužės 15 d.,
žiobrius
gegužės 15-birželio 15 d.,
otus
gegužės 1-liepos 31 d.,
upėtakius
spalio 1-gruodžio 31 d.,
sykus
spalio 1-gruodžio 31 d.

Medžioti galima čia...

Fotografavimas ekstremaliomis sąlygomis

Foto medžioklė

Images: ryklys.jpg


Kas yra medžioklė, turbūt žino kiekvienas. Kas yra fotografija, greičiausiai taip pat aiškinti nereikia. O ar esate girdėję apie foto medžioklę? Pasaulyje toks laisvalaikio praleidimo būdas pakankamai populiarus. Alternatyvią medžioklę arba dokumentinę fotografiją renkasi vis daugiau entuziastų - šis pomėgis labai lengvai užkrečiamas, užtenka vos vieno bandymo ir keleto patarimų. Pradedantiesiems pasaulyje net vykdomi savaitgaliniai foto medžioklės mokymai didžiuliuose gamtos rezervatuose.

Pagrindinis foto medžioklės tikslas - užfiksuoti laisvo žvėries ar paukščio atvaizdą jo natūralioje aplinkoje. Azartas čia nė kiek nemažesnis nei paprastoje medžioklėje: tie patys taikiniai, tas pats laukimas, ta pati aplinka. Skiriasi tik tikslas ir „ginklai". Foto medžiokle užsiimantys prancūzai pasakoja: „ar gali būti kas nuostabiau - kaip tikri medžiotojai tykome, kantriai laukiame pasirodančio žvėries, natūralioje aplinkoje susitinkame su tobula būtybe, žavimės jos elgesiu, pojūčių aštrumu, reakcijų tikslumu ir grožiu, turime apeiti žvėries gudrybes ir sumanumą ... O svarbiausia, laikomės pagrindinio foto medžioklės principo - netrikdyti nuostabios gamtos, jos grožio, nesikišti į jos tvarką". Tokia veikla šiais laikais ypač vertinama: sugrįžti į gamtą, prisiliesti prie natūralumo - išskirtinis malonumas. Kaip gera trumpą susitikimo su žvėrimi akimirką įamžinti, pratęsti realizuojant žvėries atvaizdą, pergyvensiantį jo paties amžių.

Be to, foto medžioklė - tai ne tik malonumas, bet ir svarbi edukacinė veikla, pažinimas sau ir kitiems. Foto medžiotojas, kaip ir bet kuris kitas gamtos fotografas, yra tuo pačiu metu liudininkas ir dokumentalistas, nuotraukomis pateiksiantis informaciją, o galbūt ir sužadinsiantis kažkieno susidomėjimą - tai bus jo reikšmingas indėlis į gamtos pažinimą, o galbūt ir apsaugojimą.

Pagrindiniai foto medžioklės principai: paieška, tyrinėjimas, bandymas suvokti, perprasti žvėrį ar paukštį. Ji neapibrėžiama nei kompetencija, nei produktyvumu - reikia blaiviai suvokti, kad yra šimtai, jei ne tūkstančiai, panašių nuotraukų. Svarbiausia - užfiksuoti kuo gražesnį laisvo gyvūno atvaizdą natūralioje aplinkoje. Foto medžioklės malonumas - net tik gavus rezultatą, bet ir pats procesas.

Foto medžioklė, kaip ir paprasta medžioklė - labai sportiškas užsiėmimas. Ir ne tik dėl to, kad sąlygos kartais iš tiesų sudėtingos. Sportiškas užsiėmimas tai yra ir moraliniu atžvilgiu: virš visko iškeliamas „žaidimo pagal taisykles" principas, kai atmetamos visos apgavystės, palengvinimai, klastotės ir negražūs, vulgarūs keliai. Žinoma, visada reikia stengtis dėl geriausio rezultato, tačiau ne gamtos trikdymo sąskaita - nuotraukos turi leisti „kalbėti" gamtai.

O priežastį, kodėl užsiimti foto medžiokle, kiekvienas atras individualią. Kai tik „pagaus" įkvėpimas.

Ko reikia foto medžioklei?

Visų pirma, foto medžioklei reikia įkvėpimo ir kantrybės. Taip pat reikalinga maskuojamoji apranga ir maskuotė fotoaparatui. Ir, svarbiausia, tinkamos foto technikos. Tai visai nereiškia, kad reikia iš karto pulti pirkti profesionalią ir brangią techniką.

"Olympus Lietuva" atstovas Andrius Daugėla pataria: "Jei susiruošėte į foto medžioklę, renkantis fotoaparatą, svarbiausia atkreipti dėmesį į keletą kriterijų - gerą priartinimą, atsparumą įvairioms oro sąlygoms, tokias technologijas kaip "Bright capture", patogumą, lengvumą. Jei nesate tikras profesionalas, tačiau vertinate kokybę ir patogumą, idealiausias variantas - SP (Semi Professional) serijos skaitmeniniai fotoaparatai. Jums visai nebūtina apsikrauti daugybe papildomos technikos ir miške jaustis nepatogiai. Visos foto medžioklei reikalingos funkcijos gali sutilpti ir viename fotoaparate. Pavyzdžiui, ką tik pasirodė ir rinkoje buvo pristatytas visai naujas, analogų neturintis, modelis SP-550, kurio optinis priartinimas - net 18 kartų! Be abejo, tokiam objektyvui įmontuota vaizdo stabilizavimo sistema - be jos čia neapsieisi. Su tokiu objetyvu galima gauti tiek panoramines, tiek portretines, tiek reportažines bei kitas nuotraukas. Standartinio dydžio nuotraukas, darytas šiuo fotoaparatu, atskirti nuo profesionalios fotografijos būtų sudėtinga net profesionalui. Be to, fotoaparatas gali fotografuoti net 15 kadrų per sekundę greičiu. Aukšto jautrumo SP serijos fotoaparatai turi ir Bright Capture technologiją, kuri prašviesina ekraną 4-5 kartus - fotografuoti galėsite net ir sutemus. Šiam fotoaparatui nereikia keisti objektyvų. Be to, kaip ir visuose "Olympus" fotoaparatuose, yra vaizdo stabilizavimo sistema. Tokiu fotoaparatu gaunamos nuotraukos - tikrai ypatingos, visiškai kitokios nuotaikos. Turbūt net nereikia įrodinėti, kad tai - idealus variantas foto medžiokei ir kitam aktyviam laisvalaikiui", - pristato A. Daugėla.

Lietuviška žiema - fantastiška, žiemą miške galima „pagauti" nepakartojamų kadrų. Tačiau žiema ir šaltis - neatsiejama. „Ar galima fotografuoti šaltyje? Ar fotoaparatas nesušals?", - paklausėme konsultanto. „Žinoma, prie minusinės temperatūros nepatariama naudotis bet kokia technika. Šaltyje gerokai greičiau nusėda fotoaparato akumuliatorius. Tačiau tai nereiškia, kad esant 5 laipsniams šalčio ar net žemesnei temperatūrai imti fotoaparato iš viso nederėtų. Svarbu, kad jis didesnę laiko dalį būtų arčiau kūno, pavyzdžiui, striukės kišenėje ar pakabintas ant kaklo - taip jis nespės atšalti ir puikiai pasitarnaus „gaudant" įspūdingus kadrus. Alpinistas V.Vitkauskas buvo įamžintas pačioje Everesto viršūnėje kur šaltis siekia net 40 laipsnių. Be to, „Olympus" vieni pirmųjų pristatė fotoaparatus, kuriais oficialiai ir pagal technines charakteristikas galima fotografuoti minusinėje temperatūroje - tai kita „Olympus" naujiena Mju-770, kurią bus galima naudoti ir prie 10 laipsnių šalčio", - paaiškina A. Daugėla.


Povandeninė fotografija


 
album: dede.jpg


Kažkas yra pasakęs: povandeninė fotografija - tai du iššūkiai: iššūkis „pagauti" unikalų, ypatingą vaizdą, kitokį nei jau padaryti tūkstančio fotografų, šiam menui paskyrusių savo gyvenimo dešimtmečius, ir iššūkis išlikti gyvam. Žinoma, antrajam iššūkiui reikalingi pakankamai geri nardymo įgūdžiai, nuolatinis atsargumas ir taisyklių laikymasis. O pirmojo siekiama visą gyvenimą. Apie aistrą nardyti ir fotografuoti povandeninį pasaulį pasakoti turbūt nė neverta. Tuo labiau, kad nupasakoti žodžiais to beveik neįmanoma. Aišku viena - tai tarsi užburtas ratas: išvydus nuotraukas norisi nerti, o panėrus norisi viską fotografuoti, įamžinti, parodyti kitiems. Dėl povandeninio pasaulio grožio, margumyno, povandeninė fotografija laikoma labiausiai viliojančia, tačiau ir daugiausia pastangų reikalaujančia, fotografijos sritimi. Labiausiai šios fotografijos „medžiojami" objektai - žuvys ir jūriniai žinduoliai, tačiau narai-fotografai vertina ir sudužusius laivus, apsemtas uolas, povandeninius peizažus ir narų portretus.

Jei ruošiatės pradėti nardyti, neabejojame, anksčiau ar vėliau susidomėsite ir povandenine fotografija. O jei jau nardote, turbūt beliko išsirinkti fotoaparatą?

Ko reikia povandeninei fotografijai?

Kokybiškoms nuotraukoms įtakos turi ir gera nardymo, bei fotografavimui po vandeniu skirta įranga - tik ramus, nesiblaškantis naras neišgąsdins ir nesutrikdys povandeninio pasaulio ramybės. Tačiau apie nardymo kostiumui ir kitą jam reikalingą įrangą šį kartą nepasakosime. Su A. Daugėla kalbėjomės ir apie ypatingo atsparumo reikalaujančią foto techniką, sunkumus, iškylančius fotografuojant po vandeniu, ir jų sprendimo būdus. „ „Pradedantiems" povandeninės fotografijos mėgėjams rekomenduočiau įsigyti, visų pirma, nedidelį ir patogų fotoaparatą. Žinoma, svarbiausia jo savybė - šimtaprocentinis atsparumas vandeniui. Šiuo metu vieni populiariausių pasaulyje - Mju serijos „Olympus" foto aparatai. Nardantiems ne ypač giliai, iki 5 metrų, tai itin patogus variantas. Su tokiais fotoaparatais į vandenį galima pasinerti be jokių papildomų priedų. O naujovė Mju-770 pritaikyta nerti net į 10 metrų gylį! Tai fotoaparatai, tinkami naudoti esant bet kokioms oro sąlygoms - lyjant, sningant ar būnant prie jūros smėlėtame paplūdimyje - bei aktyviai leidžiant laiką - važinėjant dviračiu, buriuojant ar vasarą plaukiant baidarėmis. Be to, Mju-770 turi dar keletą labai naudingų savybių - tai atsparumą smūgiams, fotoaparatui iškritus iš 1,5 metro aukščio (o tai pasitaikone taip jau retai), bei atsparumą spaudimui - jei atsitiktų taip, kad ant jo atsistotų 100 kilogramų sveriantis žmogus, fotoaparatui nieko nenutiktų.", - pasidžiaugė "Olympus Lietuva" atstovas. Po vasaros dažniausiai pasitaikančio fotoaparatų gedimo priežastys - tai vanduo ir į fotoaparatą patekęs smėlis. „Čia vėlgi negalima nepaminėti Mju serijos fotoaparatų, kurie turi dvigubą izoliaciją, kas žymiai geriau sulaiko drėgmę bei smėlį.

Naujieji Mju serijos fotoaparatai Mju-740 ir Mju-750 turi 5 kartų, o Mju-760 - 3 kartų optinį priartinimą ir, žinoma, vaizdo stabilizavimo (kartais net dvigubo) bei Brigh Capture funkcijas. Bright Capture funkcija fotografuojant po vandeniu itin svarbi - čia greit prarandamos spalvos ir kontrastai, vanduo ypač sugeria saulės šviesą, todėl viskas atrodo žaliai mėlyna. Nenaudojant papildomo apšvietimo, visi objektai, esantys toliau nuo objektyvo, atrodys bespalviai ir neryškūs. Su šiuo efektu susidursite net pačiame skaidriausiame vandenyje. Visi šie Mju serijos fotoaparatai dažnai vertinami ne tik dėl techninių savybių, bet ir dėl nepriekaištingo dizaino, kurio pradininkas buvo tikriausiai visiems gerai žinomas Porsche dizaineris. Mju fotoaparatai sukurti pasitelkiant gamtos grožio dovanojamais vaizdais - tai bangos, kopų formos, kurios žmogui asocijuojasi su gaivumu, lengvu, noru atsipalaiduoti ir pailsėti. Jie stilingi ir turi savybę išlikti nepasenusio dizaino net 5 ir daugiau metų" - aiškina A. Daugėla.

„Na o siekiant profesionalių fotografijų, rekomenduojama įsigyti specialius povandeninius dėklus fotoaparatams, vadinamuosius boksus. Naudojant boksus, po vandeniu bus galima valdyti visas fotoaparato funkcijas. Į specialiai kiekvienam fotoaparatui pritaikytą dėklą galėsite dėti ir pusiau profesionalų SP serijos fotoaparatą. Su tokiais dėklais jau galima nerti net iki 60 metrų gylį. Tačiau neriant giliau jau reikalingos ir papildomos blykstės (joms taip pat skirti specialūs povandeniniai dėklai), nes vietinė blykstė vaizdą apšviečia vos iki 2 metrų. Be to, dėl vandens lūžimo sumažėja matymo kampas - todėl giliai reikalingas plačiakampis objektyvas arba fotografavimo kampą praplečiantys priedai.

Tačiau siekiantiems ypatingo profesionalumo jau reikalingi veidrodiniai (SLR) fotoaparatai. Šie aparatai žymiai didesni, sunkesni dėl to ne tokie patogūs ir, be abejo, gerokai brangesni. Brangesnė ir visa papildoma technika."

Taigi išsirinkite tinkamą techniką ir pirmyn! Poilsiaukite, grožėkitės ir fiksuokite.


Milda Gurauskaitė

Straipsnio šaltinis

Images: anonsas.gif

www.anonsas.lt


Images: Po_vandeniu_1.jpg

Images: Po_vandeniu_2.jpg

Komentarai
13 2008/02/19/ 18:46:13
Man patiko, reikia skatinti zmones daryti foto, video happy
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nuostabu! Nuostabu! 67% [2 Balsų]
Labai gerai Labai gerai 33% [1 Balsas]
Gerai Gerai 0% [Nėra balsų]
Patenkinamai Patenkinamai 0% [Nėra balsų]
Blogai Blogai 0% [Nėra balsų]
Prisijungti
Nario vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Atsitikitinis vaizdelis
Varžybos Neriam taurė 2012
Varžybos Neriam taurė 2012
Varžybos Neriam taurė 2012
Batimetriniai žemėlapiai
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

zebai11  
2022/07/07/ 17:25:51
kuršių mariose galima povandeninė žvejyba?

GintarasGVE  
2022/04/15/ 12:55:55
12. Povandeninė žvejyba leidžiama Baltijos jūros priekrantėje, išskyrus rekreacines zonas. Kas gali paaiškinti, kur prasideda ir kur baigiasi rekreacinė zona pajūryje?

GintarasGVE  
2022/04/15/ 12:54:08
Gal kas radote galimybių užsiimti povandenine medžiokle vakarų lietuvos dalyje?

GintarasGVE  
2022/04/15/ 12:53:58
Gal kas radote galimybių užsiimti povandenine medžiokle vakarų lietuvos dalyje?

doncas  
2020/07/17/ 00:03:34
Sveiki. Gal kam didelės dėžės šaldytiems trofėjams, kas į Norgę važinėja. Polistirolas, išorė 118× 78× 78,5 cm. Sienelė 8 cm. Dangtis irgi 8 cm storio. Kaunas. 20 pinigų.

Rodyti daugiau pranešimu
Naujausios nuotraukos
Norvegija 2020
Norvegija 2020
2020/11/03/ 08:48:21

Vienos Norvegijos istorija apie klubo išvyką
Vienos Norvegijos is...
2019/10/24/ 00:08:00

Vienos Norvegijos istorija apie klubo išvyką
Vienos Norvegijos is...
2019/10/24/ 00:07:07

Apklausa
Kaip dažnai medžiojate?

Kelis kartus per savaitę sezono metu

Kartą per savaitę sezono metu

Kartą per mėnesį sezono metu

Kartą, du sezono metu

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.

Rezultatai
Komentarai : 0
Apklausų archyvas
Lietuvos žemėlapis
Skaitliukas
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Google Analytics
Google +
„Povandeninė žūklė
© Povandeninės medžioklės klubas 2007-2022
Povandeninė žūklė - viskas apie tai!

Bet kokią informaciją kopijuoti yra griežtai draudžiama be administracijos sutikimo